Havalı Yatak Pozisyon Veren ( 45° ) kod; my 60

45 derece pozisyon veren

 

Pozisyon Veren Havalı Yatak; Türkiye’de ilk tek 45° acı verebilen havalı yatak olup, çift boru katman sistemi ile basınç dağıtmada maximum seviyeye ulaşmıştır. İç sistemde a+b+c sistem olan havalı yatak aynı zamanda borular iki katman ” üst üste konmuş buru sistemi” olarak üretilmiş ve aynı zamanda ventilasyon özelliği ile ön plana çıkmış bir ürünümüzdür. 4. evre yaralar için ideal olan havalı yataktır, yoğun bakım, açılmış yaralar, aralıksız hareketsiz yatan hastalara tavsiyemiz olan havalı yatak modelimizdir.

Öne Çıkan Özellikleri;

 1. 45°  derece acı vermesi
 2. Ventilasyon özelliği
 3. Boru sistemi 2 katmandan oluşması
 4. Üst platformda koruma boruları
 5. Dördüncü evre yatak yaralarına ideal olması
 6. Sağ veya sola ayrı ayrı pozisyon verilme ayarları yapılabilmesi
 7. Yoğun bakımda kullanılabilmesi

 

Havalı Yatak 45 Derece Pozisyon Veren

a+b+c Sistem ve Ventilasyon Özelliği

 

Yatak Yarasının Çözümü Havalı Yataklar

Havalı yatak genellikle yatalak hastaların bakımında kullanılan yatan hastanın cildinde yatak yarası (bası yarası) oluşmasını engellemek amaçlı kullanılan bir üründür.
Normal yataklara oranla daha konforlu olacak şekilde üretilir ve hastanın kendisini daha iyi hissetmesini amaçlar. Sürekli yatmaktan kaynaklanan yatak yaralarının oluşumunu engellemiş olur. Bu yüzden sürekli yatmak zorunda kalan hastanın bu yatakları kullanmaları önerilir. Havalı yataklar her durumdan avantajlıdır. Çünkü hastanın ihtiyacı olan rahatlık ve konforu ona sunar.

 

Yatak Yarası Olan Kişilerin Havalı Yatağa Gereksinimleri

 • Hastaya gerekli olan kas – iskelet desteğini sağlar.
 • Uzun süre yatmak zorunda kalan yatağa mahkûm hastaların sırt ve arka bölgelerinin çoğunda çıkması beklenen yaraların oluşumunu engeller.
 • Yatağa sürekli temas halinde olan yerlerin havalanmasını sağlar.
 • Şişip inen bölümleri sayesinde aynı zamanda masaj görevi yapmış olur.

45 Derece Veren Havalı Yatak

45 Derece Pozisyon Verme Özelliği Havalı Yatak

 

Havalı Yatak Çeşitleri

1-Baklava Tipi Havalı Yataklar: İsmini yatağın üzerinde bulunan baklava dilimlerinden almıştır. Baklava tipi havalı yataklar boru tipi havalı yataklara göre daha makul bir fiyatta satılmaktadırlar. Çünkü baklava tipi havalı yataklar 5 cm şişebilmektedir. Bu da basınç dağıtma ve havalandırmada hastalara beklenilen konforu sağlayamamaktadır. Ayrıca hava üfleme yani ventilasyon özelliği olmadığı için düşük oranda fayda sağlayabilmektedir.
2-Boru Tipi Havalı Yataklar: İsmini yatağın üzerinin boru şeklinde olmasından almıştır. Boru tipi havalı yataklar 7 cm’den 14 cm’ye kadar olan boyutlarda bulunmaktadır. Boru tipi havalı yatakların genelinde hava üfleme “ventilasyon” özelliği bulunur. Bu hava özelliği ile hastanın vücuduna hava üflenir ve yatak yarası oluşmasını engeller. Boru tipi havalı yatakların yükseklik ve enlemesine uygun genişlikte olduğu için hem basınç dağıtma hem de vücudun hava ile temasına daha iyi olanak verir.
3-A+B+C Sistemli Havalı Yataklar: Bu sistem birbirinden bağımsız halde bulunan üç adet hava çıkış ve üç adet hava giriş şeklinde tanımlanır. A+B+C havalı yatak sistemi yatak içindeki havanın birbirinden bağımsız olarak belli zaman aralıklarıyla yer değiştirmesidir. Aynı zamanda hava üfleme özelliği de bulunur. Vücudun havayla temasını maksimum seviyeye çıkardıkları için yatak yaralarını önlemiş olurlar.
4-Pozisyon Veren Havalı Yataklar: Üzerinde bulunan boruların sırayla şişip inmesi hastanın yatağa basınç uygulayan yerlerinin basınç dağılımını sağlar. Bu yataklarda hava üfleme “ventilasyon” özelliğine sahiptirler. Pozisyon veren havalı yatakların en önemli özelliği ise 10°, 20°, 30°, 40° ve 45° ye kadar pozisyon verme kapasitesidir. Bu yüzden en fazla basınç dağılımı yapan yataklardır. Bu özelliği ile hastaya hareket ettirme gereksinimi duymadan kendi pozisyon vererek hastanın ve hasta yakınlarının rahat hissetmesini sağlamış olur.

 

Havalı Yataklar Gösterge Tablosu

 

Bası Yarasını Engelleyen Yataklar

Havalı yatak yerine normal sert ve düz yatakların kullanılması sonucu oluşan aşırı baskının sebep olduğu vücudun bazı yerlerinde ki kızarıklara bası yarası denir. Bu kızarıklıklar müdahale edilmezse veya tedbir alınmazsa morluklara daha sonra yaralara dönüşmektedir. Havalı yataklar bu yaraların oluşmaması için tasarlanmıştır. İçinde hava bulunan bu yataklar vücuda göre şekil almakta ve esnemektedir. Bu yataklar oluşan bası yaralarının tedavisinde kullanılmaktadır. Havalı yatağın farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunların En minimum fayda sağlayan baklava tipi havalı yataklardır. Hastaya en az düzeyde yarar sağlamaktadır. Daha sonrasında boru tipi havalı yataklar gelmektedir. Bu yataklarda kendi içinde özellikleri farklı olacak şekilde ayrılmaktadır. Bu boru tipi havalı yataklardan hava üflemeli olan bu yaraların oluşmasını daha çok önlemektedir. Boru tipi havalı yataklar basınç dağıtma konusunda çok gelişmiş olduğu için hastalara daha çok fayda sağlamaktadır. Bu yatakların bilinçsiz kullanımı hastayı iyileştirmekten çok daha hasta etmektedir. Bilinçsiz üretilip satılan, hastalar tarafından da bilinçsiz kullanılan bu yatakların hiçbir faydası bulunmamaktadır. Hastanın vücuduna verilmesi gereken havanın vücuda verilmemesi sonucu bu tedavi hiçbir yarar getirmemektedir.

Havalı Yataklarda Pozisyon

Havalı yataklarda pozisyon farklılıkları hastalara fayda sağlamaktadır. Hastaların vücudunda oluşan yaralar fazla basınçtan kaynaklanmaktadır. Pozisyon veren havalı yataklar basıncın vücuda dağılmasına olanak sağlamakta ve hastanın vücudunun sürekli aynı yerlere basınç uygulamasını engellemektedir. Pozisyon veren havalı yatakların 45° kadar pozisyon alabilmesi hastalara rahatlıkta vermektedir. Bu yatakları hastalarım gün içindeki pozisyonlarını değiştirmesini kolaylaştırmaktadır. Kolaylıkla hastayı sağa sola çevirme bize yardımcı olan bu pozisyon yatakları hastanın rahatlığı için tasarlanmıştır.

Hastalar Bası Yarasından Nasıl Kurtulur?

 • Tıbbi destek alınmalı.
 • Gün içinde, yara olmuş yerlerin fazla basınç görmemesini sağlamak.
 • Sürekli basınç gören kısımları gün içinde değiştirmek.
 • Kan dolaşımını hızlandırmak için belirli yerlere masaj yapılmalı.

Havalı Yatak 45 Derece Tablosu

 

Havalı Yatak Nasıl Seçilmeli?

Havalı yatak denenerek, rahatlığını bakılarak, üflemenin doğru yapılıp yapılmadığı kontrol ederek seçilmelidir. Büyük firmalar tercih edilmeli, hastaya en uygun yatak alınmalıdır. Eğer hasta değilsek bu yatakların dizi en iyi şekilde koruyabilenini seçmeliyiz. Yatakların vücuda göre pozisyon alması da seçim konusunda önemlidir. Yataklar üfleme konusunda en gelişmiş firmalardan bu konuda adını duyurmuş firmalardan seçilmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

11 Aralık 2017
6.950 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 44 YORUM

 1. şenol şen dedi ki:

  evde olan hastamız için böyle bir yatak arıyorduk ve sonunda bulduk hemen sipariş vermeyi düşünüyoruz hastamıza iyi geleceğini düşünüyoruz hastamızın vücudunda yaralar çıkmasını istemiyoruz

  1. admin dedi ki:

   Şenol bey seçtiğiniz ve beğendiğiniz bu Pozisyon veren havalı yatak modelimiz Dünya genelinde 45° açı verebilen ilk ve tek modeldir. Türkiye de ilk olan bu havalı yatağımız ultra lüks model olup alanların bası yarası oluşumu olması için hiç bir sebep kalmamaktadır. En yüksek pozisyon veren havalı yataktır.

   Bazı Özellikler;

   Pozisyon Veren Havalı Yatak; Türkiye’de ilk tek 45° acı verebilen havalı yatak olup, çift boru katman sistemi ile basınç dağıtmada maximum seviyeye ulaşmıştır. İç sistemde a+b+c sistem olan havalı yatak aynı zamanda borular iki katman ” üst üste konmuş buru sistemi” olarak üretilmiş ve aynı zamanda ventilasyon özelliği ile ön plana çıkmış bir ürünümüzdür. 4. evre yaralar için ideal olan havalı yataktır, yoğun bakım, açılmış yaralar, aralıksız hareketsiz yatan hastalara tavsiyemiz olan havalı yatak modelimizdir.

    Öne Çıkan Özellikleri;

   1. 45° derece acı vermesi
   2. Ventilasyon özelliği
   3. Boru sistemi 2 katmandan oluşması
   4. Üst platformda koruma boruları
   5. Dördüncü evre yatak yaralarına ideal olması
   6. Sağ veya sola ayrı ayrı pozisyon verilme ayarları yapılabilmesi
   7. Yoğun bakımda kullanılabilmesi
 2. faruk kefal dedi ki:

  hastamız için iyiki bu yataktan almışız çünkü çok rahat etti vücudundaki yaralarda iyileşmeye başladı yatakta kendi kendini ayarlayınca dahada mutlu olduk iyiki bu yataktan almışız herkesede tavsiye ediyoruz

  1. admin dedi ki:

   Faruk bey Türkiye de bulunan ve Dünya genelinde taktir toplayan havalı yatak modelimizden almışsınız. En iyi havalı yatak, en iyi hava aldıran, en iyi pozisyon veren ve en çok fayda sağlayan havalı yatağımızı tercih etmişsiniz. Geçmiş olsun, bir ihtiyacınız olduğunda bizler her zaman buradayız. İyi günler. Havalı yatak pozisyon veren.

 3. rasim göz dedi ki:

  biz hastamıza yatakta pozizyon vermekte çok zorlanıyoruz ama böyle güzel bir yatağı görünce inanınki gerçekten çok mutlu olduk o yüzden bu yataktan hemen sipariş vermeyi düşünüyoruz

  1. admin dedi ki:

   Rasim bey ne zaman isterseniz bizleri arayabilirsiniz. 7/24 Kesintisiz hizmetimiz vardır. İstediğiniz zaman diliminde bizleri arayı detaylı bilgi alabilirsiniz. Sadece Türkiye de değil aynı zamanda Dünya genelinde yaygın kullanılan havalı yatak modelimizi incelemişsiniz. İyi günler.

 4. Sevim yüksel dedi ki:

  Bu siteyi bir arkadaşımın vasıtasoylabuldum biraz inceledikten sonra hemen sipariş verdim yataktan o kadar memnunuzki ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum

 5. Buse dereli dedi ki:

  Bizim hastamız yatakta hareket edemiyor bu yatak sayrsinde pozisypn alıyor artık bize bu yatağı ulaştıranlara şükran ediyoruz

 6. Müge alık dedi ki:

  Bizim hastamız biraz kilolu bu yüzden yatağı ayarlayamıyorduk bu yatağın havasını ayarlaması ve pozizyon verfiği için tercih ettik çok memnumuz

 7. Mehmet ziya şener dedi ki:

  Hastamızın yatakta pozisyon değiştirip yatması gerçekten çok güzel aryık yarada çıkmıyor vücudunda

 8. Refahat bayrak dedi ki:

  Uzun zamandır böyle birşey arıyorduk ve bulduk hiç tereddüt etöefen sipariş ettik çok memnunuz iyiki burdan almışız

 9. Nurdan bezi dedi ki:

  Bizim hastamız biraz kilolu olduğu için pozisyon veremiyorız bı yatağın özelliği sayesinde hastamız bu komuda rahat etti artık vücudunda yarada çıkmıyor

 10. Aziz yurt dedi ki:

  Hastamızın vücudunda çıkan yaralara o kadar canımız sıkılıyorduki bu yatağı görünce hemen sipariş verdik ve aldık çok memnunuz

 11. Nurettin şaşkın dedi ki:

  Böyle bir yatağı en sonunda bulduk ve hemen sipariş verdik ve kurduk hastamızda rahata erdi artık vücudunda yaralar çıkmıyor çıkmış olanlarda hızla iyileşti

 12. Nurten benzer dedi ki:

  Bir hasta ziyaretine gittik orda gördük anlata anlaya bitiremediler bizde nerden aldıklarını sorduk buranın afresini verdiler inceledik gerçekten anlattıkları gibi

 13. Derman avcı dedi ki:

  Hastamıza yattığı yerden pozisyon veremiyorduk bu yatak sayesinde her türlü pozisyon alıyor çok rahatladı bu yatağı ihtiyacı ılan herkese tavsiye ediyorum

 14. gülfidan çiçek dedi ki:

  bu yatağı alırken biraz tedirginlikle aldım malum bu zamanda işini sağlam yapmayan insanlar çok var birde para verip mağdur oluyorsunuz ama bu şirketle doğru iş yaptığımı anladım o yüzden tebrik etmeden geçemiyorum işlerini gerçekten çok iyi yapıyorlar hastamızda çok rahat artık yatmaktan yaralar çıkıyordu artık onlarda yok hayatımızda

 15. sinem nasır dedi ki:

  doktorumuzla yatmaktan hastamızın vücudunda çıkan yaralar hakkında konuştuk doktor bey bize havalı yatağı önerdi bi deneyin mutlaka güzel bir sonuç alırsınız dedi bizde doktorumuzu dinledik ve bu yataktan aldık ve sonuç iyi hastamız artık çok rahat

 16. ziya şen dedi ki:

  bu yatağı bir akrabamızın tavsiyesiyle aldık iyikide almışız hastamız yatmaktan dolayı vücudunda çıkan yaralardan çok canı yanıyordu bu yatağı aldıktan sonra artık yara falan kalmadı ve bir dahada çıkmıyor

 17. seher yıldız dedi ki:

  biz bu yataktan aldık kullanıyoruz çok memnunuz bir akrabamızada lazım oldu tavsiye ettik onlarda aldı çok memnunlar bize tekrar tekrar teşekkür ediyorlar

 18. koray ay dedi ki:

  havalı yatakların içinde en çok bunu beğendik ve bizim işimizi bu görür düşüncesiyle bunu aldık ve iyiki almışız hastamız bütün sıkıntılarından kurtuldu

 19. nil ün dedi ki:

  uzun zamandan beri gerçekten böyle bir yatağa ihtiyacımız vardı bir hasta ziyaretinde gördük bu yatağı ve hemen nerden aldıklarını sorduk burayı söylediler bizde hemen sipariş verdik ve annem artık evde rahat yatıyor artık

 20. burhan çan dedi ki:

  bu yatağı niye daha önce bulamamışım diye kendime kızıyorum gerçekten tam bize lazım olan kaliteli bir yatakmış hastamızda artık yatağında artık rahat bir şekilde yatıyor

 21. kerim çatalcam dedi ki:

  özellikle bu yataktan aldık çünkü babaanem hareket edemiyor yara çıkıyor vücudunda bu yatak sayesinde artık yara falan çıkmıyor çok kaliteli bir yatak bu

 22. musa alperen dedi ki:

  tatağımızı aldık kurduk çalıştırmaya başladık ve hastamızı tatırdık bir yatak kendini bu kadarmı belli eder bu kadar kaliteli yatak görmemiştim daha önce ama en önemlisi hastamızın rahatı

 23. müslüm polur dedi ki:

  hastamız için çok güzel oldu bu yatak bunu bize ulaştıranlara çok teşekkürler ederim uzun zamandır arıyorduk herkesede tavsiye ediyorum müslüm polur

  1. admin dedi ki:

   Tavsiye için teşekkürler.

 24. mevlüde bulut dedi ki:

  bu yatağı neden daha önce bulamadım diye kızdım kendime çünkü babam ancak oh be dedi rahata erdi bunu bize tavsiye edenlerden allah razı olsun

 25. ceylan aksu dedi ki:

  evde tek başıma olduğum için hastama pozisyon vermekte zorlanıyordum ama bu yatak sayesinde artık herşey daha kolay neden daha önce karşılaşmadımki bu yatakla diyorum kendime

  1. admin dedi ki:

   Ceylan hanım merhabalar, ürünümüz Dünya genelinde en fazla pozisyon aldıran ve en fazla basınç dağıtan havalı yataktır. Bilgi ve tavsiye için teşekkürler.

 26. hale tok dedi ki:

  yatakların içinde en çok bunu beğendik bu yatağın bizim hastamıza çok iyi geleceğini düşünerek aldık ve haklı çıktık düşünedüğümüz gibi oldu hastamız çok rahat etti

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, ürünün iyi gelmesi beğenmeniz bizim için çok önemli. İyi günler dileriz.

 27. kemal veli genç dedi ki:

  bu yatağı çok met ettiler bende almaya karar verdim dedikleri gibi çıktı çok kaliteliymiş gerçekten hastamızda rahat etti yeni yatağında

  1. admin dedi ki:

   Kemal bey merhabalar, sadece ülkemizde değil Dünya genelinde en iyi pozisyon veren ve yüksek pozisyon verme açısı ile kendi kategorisinde liderdir.

   Yatak Yarası Olan Kişilerin Havalı Yatağa Gereksinimleri

   1. Hastaya gerekli olan kas – iskelet desteğini sağlar.
   2. Uzun süre yatmak zorunda kalan yatağa mahkûm hastaların sırt ve arka bölgelerinin çoğunda çıkması beklenen yaraların oluşumunu engeller.
   3. Yatağa sürekli temas halinde olan yerlerin havalanmasını sağlar.
   4. Şişip inen bölümleri sayesinde aynı zamanda masaj görevi yapmış olur.
 28. asi uyar dedi ki:

  bu yatağın faydasını herkese anlatıyorum ve herkesinde bizim gibi rahatlamasını istiyorum hastamız bile o kadar rahat ettiki bol bol dua ediyor

  1. admin dedi ki:

   Bizleri tavsiye etmeniz büyük incelik, teşekküreder iyi günler dileriz.

 29. Sema dedi ki:

  Kiralık ve satılık için fiyat nedir

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar aylık kiralama bedeli; 750 TL satın alma bedelimiz ise; 4.000 TL’dir. İyi günler.

   1. Tunay dedi ki:

    Ben bu ürünü kiralamak istiyorum nasıl yapabilir

    1. admin dedi ki:

     Merhabalar, pozisyon veren havalı yatakları maalesef kiralama yapmıyoruz, diğer pozisyon vermeyen modeller olan my20, my30 ve my40 modelleri kiralama yapıyoruz. İyi günler dileriz.

 30. Kubilay MUSAOĞLU dedi ki:

  Bu ürün hakkında fiyat alabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, tabi fiyatımız 4.000 TL’dir. Geçmiş olsun iyi günler dileriz.

 31. Kubilay MUSAOĞLU dedi ki:

  Bu ürün hakkında fiyat alabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, 45 derece pozisyon veren havalı yatağımız fiyatı; 4000 TL’dir. İyi günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat