Havalı Yatak Fiyatları

Havalı Yatak Fiyatları

Havalı Yatak Fiyatları; Havalı yatak satışı ve kiralaması yapan firmamız sizler için en ideal havalı yatakları yurt dışından getirtmektedir. Havalı yatak fiyatları için bizleri arayınız. Bir çok model ve marka ile sizlere hizmet vermekteyiz. Havalı yatak fiyatları öğrenmek için bizleri arayınız.

 

 

Havalı Yatakların Hastalar İçin Kolaylığı

Hayatta herkesin hayata bakış açısı ve konforu farklıdır. Kimileri en güzelini, kimileri ise en özeline sahip olmayı amaçlar. Bazıları vardır ki sadece sağlığı için en uygun olanını hayatına katmaya çalışır. Bakıma muhtaç ve yatalak, hayatını yatağa bağlı olarak geçirecek hastalar bunun en önemli örneğidir. Hasta ve yatağa bağımlı kişiler diğer sağlıklı insanlar gibi hareket edememenin yanı sıra yatağında da pek çok rahatsızlık onu beklemektedir. Yatak yarası yanı diğer bir adıyla bası yarası adını almaktadır.

 

Basıdan Dolayı Oluşan Yara

Vücudun aşırı basınca maruz kalan kısmında oluşan kızarıklıklar sonucunda meydana gelir. Özellikle kemikli bölgelerin yoğun olduğu yerlerde daha çok olan bu basıncın aşırı olması halinde ise hücrelere besin ve oksijen gidişi yavaşlamakta ve zamanla durmaktadır. Hücreye giden bu önemli besinlerin kesilmesi halinde ise, zamanla hücreler ölmekte ve bu da vücutta yaralar oluşmasına sebep olmaktadır. Ayrıca hücreye giden kan akışını yavaşlatmaktadır. Kan akışının yavaşlaması ile deri altı hasarının oluşmasına neden olmaktadır. Oluşan bu yaralar zamanla delinerek hastalara da rahatsızlık vermektedir. Ayrıca sürtünmeler ve şeker hastalıkları gibi nedenlerde yatak yaralarının oluşmasında önemli bir yer almaktadır. Bunun yanı sıra

  • Cildin yüksek sıcaklığı,
  • Vücuda ter,
  • Dışkı,
  • İdrar değmesi ile de yatak yarası oluşumunu hızlandırmaktadır.

Yatak yaraları kişinin rahatsızlığının artması ve huzurunun bozulmasına da yol açmaktadır. Ayrıca yatak yaraları hastalık ve ölüm riskini de önemli ölçüde artırır. Oysaki bu sorunların çözümü kolay yöntemlerle önlenebilmektedir. Ayrıca yatak yaraları çok şişman kişilerin aşırı temas etmesi ve çok zayıf kişilerinde aşırı ince cildi dokuları sayesinde yatak yarası olması riskini arttırmaktadır.

Havalı yatak fiyatları istanbul

Havalı Yatak Fiyatları

Yatak Yaralarından Vücut Nasıl Korunur? 

Yatak yaraları sık oluştuğu yerlerin ilk başında vücudun en çok ağırlığını taşıyan bölgelerde görülmektedir. Bunlara örnek olarak ise kuyruk sokumu, sırt bölgesi, dirsekler, topuk ve omuz çıkıntıları, kulaklar ve kafanın çıkıntılı bölgeleridir.

Bası yarası olmaktan korunmak, bası yarası tedavisinden çok daha kolay ve ekonomiktir. Hastanın yarası her gün kontrol edilerek gerekli temizleme ve tedavi süreci gerçekleştirilirse bu hastalığa yakalanma riski azalış gösterecektir. Ama yine de her gün hastanın yanlara çevrilmesi ve yattığı bölgenin değiştirilmesi  gerekmektedir.

02 Ocak 2018
903 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat