Havalı Yatak a+b+c (12cm) kod; my 40

a+b+c sistem, havali yatak 3'lü sistem

 

Havalı Yatak a+b+c; Oluşabilecek yaralar veya oluşmuş yaraların tedavisinde kullanılan havalı yataklar, a+b+c sistemler son sistemler olup hastalarımıza oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Sistemsel olarak klasik havalı yatak veya boru tipi havalı yataklar a+b sistemdir. A+b+c sistemler a+b sistemlerden daha fazla randımanlı çalışmaktadır.

 

A+b sistem; Havalı yatak borularına 1.sıradakine “a” diyelim 2.sıradaki borulara ise “b” diyelim. A sistemler şişer 8 ile 10 dakika arasında sonra ise b sistemler şişer, 8 ile 10 dakika sonra ise a ve b borularımız şişer ve döngü bu şekilde devam eder. 1. vardiye, 2. vardiye ve 3. vardiye olarak sistem devam eder. Bu sistemler bu şekilde basınç dağıtma ve hastanın altta kalan kısımların hava ile temasını sağlarlar.

A+b+c sitemler; Havalı yatağın borularına yine 1.sıradaki boruya “a” diyelim 2. sıradaki borulara “b” 3. sıradaki boralara ise “c” diyelim. A borular şişer 8 ile 10 dakika sonra, b borular şişer 8 ile 10 dakika sonra ise c borular şişer, en son aşama olarak tüm boru sistemleri şişer, bu şekilde döngü sistemi 1 vardiye, 2 vardiye, 3 vardiye ve 4 vardiye olarak değişir ve basınç dağıtma fazlalaşır.

 

                                 ⇒ Satın Alabilir Veya Kiralama Seçeneğini Değerlendirebilirsiniz 

Havalı Yatak Abc Sistem

 

Yatak Yarası Nedir? Yatak Yarasına İyi Gelen Havalı Yatak Modelleri

Yatak yarası hareketsiz halde sürekli yatmak zorunda kalan hastaların vücutlarında oluşan fazla basınç, havasızlık gibi nedenlere bağlı olarak oluşan yaralara denilmektedir. Vücudun özellikle de sırt ve kalça bölümünde görülen yatak yaraları hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Aynı zamanda hastaya bakan kişi içinde hem zorluk çıkarmakta hem de psikolojik olarak sıkıntı oluşturmaktadır. Yatak yarası dokuların zedelenmesi ve fazla basınç nedeni ile hasar görmesi sonucu oluşmaktadır. Önce doku üzerinde kızarıklıklar meydana gelmektedir. Daha sonra ise kızarıklıklar yerini morarmalara bıkmaktadır. En son olarak ise morarmalar yatak yaralarına dönüşmektedir. Hastanın yaşam kalitesini çok fazla etkileyen yatak yaralarından kurtulmak ve yatak yarasını oluşumunu azaltmak için mutlaka havalı yatak kullanılmalıdır. Havalı yatak seçerken de hasta için maksimum etki ve fayda gösterecek modeli seçmenizde yarar vardır.

 

Yatak Yaralarına İyi Gelen Havalı Yatakların Özellikleri

Yatak yarasının oluşum nedenlerinin başında doku üzerinde oluşan fazla basınç gelmektedir. Diğer bir neden ise vücudun özellikle de sırt ve kalça bölümünün havasız kalmasıdır. Bunların dışında ise yara oluşumunu nem etkilemektedir. İdrarını tutamayan veya sık sık terleyen yatak hastalar da sık yatak yarası olmaktadır. Aynı zamanda yatak yarası oluşumunu yaş da etkilemektedir. İleri yaşta olan kişilerin ciltleri, dokuları daha hassas olduğu için daha kolay yatak yarası olmaktadır. Yatak yarası oluşumunu azaltan ve yaraların iyileşme sürecini kısaltan havalı yatak çeşitleri ve özellikleri ise şunlardır;

 • Havalı yatak çeşitleri arasında hastaya en minimum fayda sağlayan çeşidi baklava tipi havalı yataktır. Bu yatakların yüksekliği 5 santimdir. Aynı zamanda hava üfleme özelliği yoktur.
 • Hastaya baklava tipi yatağa göre daha fazla fayda ve etki sağlayan havalı yatak ise boru tipi havalı yataktır. Bu yatak ismini enine sıralanmış olan paralel borulardan almaktadır. Hava üfleme özelliği olduğu gibi aynı zamanda en alçak boru tipi havalı yatak 7 santimdir, en yükseği ise 14 santimdir.
 • A+B+C tipli havalı yataklar ise hava üfleme ve basınç dağılım özelliğine sahiptir.

 

Yatak Yaralarına İyi Gelen Havalı Yatak Fiyatları

Yukarıda bahsettiğimiz havalı yatak çeşitleri özelliklerine, yüksekliğine göre fiyat olarak farklılık göstermektedir. Hastaya en çok fayda sağlayacak olanı seçerek My ticaretten satın alabilirsiniz.

 

A+B+C Sistem Tablosu Havalı Yatak

Kaliteli Havalı Yatak

 

Havalı Yatak Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Havalı yatak; sürekli yatan hastaların vücudunda özellikle de sırt ve kalça kısmında yara oluşumunu engellemek veya oluşan yaraların daha kısa sürede tedavi olması için üretilen yatak tipidir. Sürekli yatakta yatan hastalarda önce vücutta kızarmalar meydana gelmektedir. Ardından kısa bir süre sonra kızarıklıklar yerini morarmalara bırakmaktadır. Kısa süre sonra ise morarmalar yaralara dönüşmektedir. Bunun için sürekli yatan hastalarda yara çıkmaması, yara oluşmaması veya yaraların kısa sürede tedavi olması için havalı yatak kullanmak şarttır.  Hastanın durumuna göre pek çok farklı çeşidi ve türü bulunur.

 

Havalı yatak çeşitleri

 Havalı yatak çeşitleri ve türleri aşağıdaki gibidir. Bu türleri ve özellikleri inceleyerek en uygun olanı seçerek satın alabilirsiniz.

 • Boru tipi havalı yataklar: Boru tipi havalı yatakların üzerinde boru gibi enine bölmeler bulunmaktadır. Hastanın ağırlığını, basıncını bütün bölgeye dağıtan bir yapısı bulunmaktadır. En önemli özelliği ise hava üflemesidir. Özellikle de kalça ve sırt bölgesine belirli bir düzeyde hava üfler. Bu sayede hastanın vücudunun hava alması sağlanmış olur. Yara oluşumu engellenir veya var olan yaralar daha kısa sürede ilerlemeden iyileşme sürecine başlar. Boru tipi yatakların hava üflemeyen özellikte olanları da vardır. 7 cm eninde olan boru tipi hava yataklar olduğu gibi 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 cm eninde olan boru tipi havalı yataklar da bulunmaktadır. Eni yükseldikçe faydası da artmaktadır.
 • Baklava tipi havalı yataklar: 5 cm yüksekliğinde olan havalı yatakların aynı zamanda hava üfleme özelliği de bulunmamaktadır. Bu yüzden boru tipi yataklara göre hem daha az fayda sağlamakta hem de daha ucuza mal olmaktadır.
 • Pozisyon veren havalı yataklar: Havalı yataklar içinde basıncı en çok dağıtan modeli pozisyon veren yataklardır. Aynı zamanda hastaya az da olsa hareket sağladığı için tercih edilebilir.
 • A+B+C tipi havalı yataklar: Basınç dağılımını sağlayan bu tip yataklarda aynı zamanda hava üfleme özelliği bulunduğu için bası yarası oluşumunu önlemektedir.

abac havalı yatak

 

Havalı yatak fiyatları

 Havalı yatak fiyatları yatağın özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Yüksekliğine, hava üfleme özelliğinin bulunup bulunmamasına ve türüne göre fiyatlarda değişkenlik olmaktadır.

11 Aralık 2017
4.459 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 23 YORUM

 1. kamil adıgüzel dedi ki:

  havalı tatak a b c modeli basıncı kendi ayarlar ve hastanın rahat etmesini sağlar vücudunda bası yaraları çıkmasını engeller bu yatak modeli genellikle tercih edilen bir modeldir

  1. admin dedi ki:

   Kamil bey sanırım bu işlerde tecrübelisiniz, sizinde dediğiniz gibi a+b+c havalı yatak sistemleri basınç dağıtma ve havalandırma sağlayan ve bunu üst düzeyde yapan havalı yatak modelimizdir.

 2. kudret haklı dedi ki:

  bu yatak çok hoşumuza gitti bunu tercih ettik hastamızada iyi geleceğine inanıyoruz inşallah faydasını görürüz sipariş versek trabzona kaç günde gelir

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, siparişler geçildikten sonra aynı gün kargolanır ve eğer kırsalda ikamet etmiyorsanız 1 gün sonra sizlere ulaşmakta, kargo ücretlerini firmamız karşılamakta, fiyata ekleme yapmıyoruz. Kargo bizden kampanyamız var ve bu oldukça fazla rağbet görmekte. Sizlerde sipariş verirseniz kargo ücreti yansımıyacak. Geçmiş olsun iyi günler.

 3. özgenur yalı dedi ki:

  bu yatak gerçekten çok faydalı bir yatak hastanızın rahat etmesini istiyorsanız mutlaka bu yatağı bir inceleyin benim hastam çok şükür rahata erdi herşeyi kendi ayarlıyor

  1. admin dedi ki:

   A+b+c sistemler Dünyada ve ülkemizde kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır, artık doktorlarımızda bu sistemi tavsiye etmeye başladılar, daha fazla basınç dağıtma ve daha fazla havalandırma olanağı sunmaktadır.

    Havalı Yatak a+b+c;

   • Oluşabilecek yaralar veya oluşmuş yaraların tedavisinde kullanılan havalı yataklar, a+b+c sistemler son sistemler olup hastalarımıza oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Sistemsel olarak klasik havalı yatak veya boru tipi havalı yataklar a+b sistemdir. A+b+c sistemler a+b sistemlerden daha fazla randımanlı çalışmaktadır.
   • A+b sistem; Havalı yatak borularına 1.sıradakine “a” diyelim 2.sıradaki borulara ise “b” diyelim. A sistemler şişer 8 ile 10 dakika arasında sonra ise b sistemler şişer, 8 ile 10 dakika sonra ise a ve b borularımız şişer ve döngü bu şekilde devam eder. 1. vardiye, 2. vardiye ve 3. vardiye olarak sistem devam eder. Bu sistemler bu şekilde basınç dağıtma ve hastanın altta kalan kısımların hava ile temasını sağlarlar.
   • A+b+c sitemler; Havalı yatağın borularına yine 1.sıradaki boruya “a” diyelim 2. sıradaki borulara “b” 3. sıradaki boralara ise “c” diyelim. A borular şişer 8 ile 10 dakika sonra, b borular şişer 8 ile 10 dakika sonra ise c borular şişer, en son aşama olarak tüm boru sistemleri şişer, bu şekilde döngü sistemi 1 vardiye, 2 vardiye, 3 vardiye ve 4 vardiye olarak değişir ve basınç dağıtma fazlalaşır.
 4. tülay tekin dedi ki:

  hastamızın yatmaktan vucudunda yaralar çıkıyordu sitedeki bilgileri okuyunca biraz olsun rahatladım bu yatağın bize iyi geleceğini düşünüyorum

  1. admin dedi ki:

   Tülay hanım ürün çok fonksiyonlu ve basınç dağıtmada ileri seviyede bir sisteme sahip, sonuç olarak iyi bir ürün tercih etmişsiniz, iyi günler dileriz.

 5. Mine bulut dedi ki:

  Bu yatağı niye daha önce bulamamışım diye kızıyorum kendime hastam bu zamana kadar boşuna çekmiş bu yatak sayesinde o kadar rahata erdiki bu yatağı bize tanıtnlara çok teşekkürlet

 6. Eymen kabadayı dedi ki:

  Bu yataüın havasımı kendi ayarlaması bizı daha fazla ısındırdı ve hastamız için hemen aldık iyikide almışız hastaöız rahata erdi

 7. Engin erik dedi ki:

  Bu havalı yatağıniye daha önce karşılaimadık diye üzüldük çok faydalı bir yatak hastamız çok rahat etti herkeze tavsiye ediyoruz

 8. gaye ak dedi ki:

  devamlı gittiğimiz doktorumuz böyle bir yatağı tavsiye etti bize bizde araştırdık ve sonunda burda bulduk yatağı ve hemen aldık şu ana kadar herhangi bir proplem yok hastamızda gayet rahat

 9. nilgün pak dedi ki:

  hastamızın vücudunda çıkan yaralar o kadar acıtıyoduki biraz araştırma yaptık ve bu yatağı bulduk inceledik hiç tereddüt etmeden hemen aldık iyikide almışız daha ne yara var ne bişey çok şükür

 10. hüseyin kılıç dedi ki:

  artık devamlı yatmaktan sırtı hava almadığından dolayı yaralar oluşuyordu tabi canıda yanıyordu bu yatakla tanışınca ve biraz inceleyince hiç tereddüt etmeden bu yataktan aldık şimdide iyiki almışız diyoruz çünkü hastamızın her yerinde hava teması var çok rahat etti

 11. ferdi inan dedi ki:

  bu yatağı en çok tercih etmemdeki sebep hastamızın sırtı çok terliyordu bu yatak sayesinde artık ter falan yok çok rahat artık bu yatağı bize tanıtan bu şirkete gerçekten çok minnettarız

 12. servet yakın dedi ki:

  yatakların içinden en çok bu yatağın özelliklerini beğendik bizim hastamız çok terliyor bu yatağın her yere hava vermesi çok önemliydi bizim için o yüzden bunu tercih ettik vede memnunuz

 13. mehmet akif kurt dedi ki:

  bu yatağı tewrcih etmemizdeki en büyük neden yatağın kendi kendini ayarlamasıdır ve hastamıza o kadarda iyi geldiki çok rahat yatıyor artık

 14. semih türk dedi ki:

  bu yatağı niye daha önce bulmadık diye kendime kızıyorum babam bu zamana kadar boşuna sıkınrtı çekmiş inşallah bundan sonra rahat edecek çok güzel bir yatak bu

 15. resul bilgin dedi ki:

  bu boru tipli yatağı seçmemizdeki en önemli neden bütün hava işlemini kendisi görmesi bu sayede biz hiç uğraşmıyoruz hastamızda her zaman rahat ediyor şu zamana kadar çok memnunuz yataktan

 16. rıza koca dedi ki:

  hastamızın devamlı yatmaktan sırtı terliyordu havasızlıktan ama bu yatağın özelliklerini okuyunca hemen aldım bunu ve çok memnunuz yataktan ihtiyacı olanada tavsiye ediyoruz

 17. şennur çetin dedi ki:

  bu yatağı aldıktan sonra hiç bir sorunumuz kalmadı artıkhastamızda o kadar rahatki yeni yatağında bol bol dua ediyor bana bu rahatlığı sağlayanlar için

 18. gülay kınık dedi ki:

  bu kamopanyayı kaçırmak istemem tamda ihtiyacımız olduğu şu anda önemli olan hastamızın rahat ve huzurlu bir şekilde yatması

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, firmamız ara ara kampanyalar yapmaktadır. Bizleri takip etmeye devam edin lütfen. İyi günler.

   Havalı yatak çeşitleri

   • Havalı yatak çeşitleri ve türleri aşağıdaki gibidir. Bu türleri ve özellikleri inceleyerek en uygun olanı seçerek satın alabilirsiniz.
   • Boru tipi havalı yataklar: Boru tipi havalı yatakların üzerinde boru gibi enine bölmeler bulunmaktadır. Hastanın ağırlığını, basıncını bütün bölgeye dağıtan bir yapısı bulunmaktadır. En önemli özelliği ise hava üflemesidir. Özellikle de kalça ve sırt bölgesine belirli bir düzeyde hava üfler. Bu sayede hastanın vücudunun hava alması sağlanmış olur. Yara oluşumu engellenir veya var olan yaralar daha kısa sürede ilerlemeden iyileşme sürecine başlar. Boru tipi yatakların hava üflemeyen özellikte olanları da vardır. 7 cm eninde olan boru tipi hava yataklar olduğu gibi 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 cm eninde olan boru tipi havalı yataklar da bulunmaktadır. Eni yükseldikçe faydası da artmaktadır.
   • Baklava tipi havalı yataklar: 5 cm yüksekliğinde olan havalı yatakların aynı zamanda hava üfleme özelliği de bulunmamaktadır. Bu yüzden boru tipi yataklara göre hem daha az fayda sağlamakta hem de daha ucuza mal olmaktadır.
   • Pozisyon veren havalı yataklar: Havalı yataklar içinde basıncı en çok dağıtan modeli pozisyon veren yataklardır. Aynı zamanda hastaya az da olsa hareket sağladığı için tercih edilebilir.
   • A+B+C tipi havalı yataklar: Basınç dağılımını sağlayan bu tip yataklarda aynı zamanda hava üfleme özelliği bulunduğu için bası yarası oluşumunu önlemektedir.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat